Хімічний зв'язок(частина 1)

Доброї пори доби, шановні читачі! Сьогодні почнемо розмову про взаємозв'язок між будовою речовин та деякими їх фізичними властивостями.
Cвіт, що існує навколо нас, утворений з величезної кількості дрібних структур — атомів, йонів та молекул. Сполучаючись між собою, частинки утворюють прості та складні речовини. Кожна з них має свою хімічну будову та властивості. Здатність частинок об'єднуватися — і є хімічний зв'язок. Завдяки цій здатності атомів, йонів, молекул утворюються різні хімічні речовини і природного походження, і добуті хімічним способом.Існує декілька типів хімічних зв'язків. Їх класифікацію подивимося на схемі.

Усі типи хімічного зв'язку, що позначені на даній схемі (окрім одного), розглядалися в шкільному курсі хімії. Роздивилися схему? Згадали? Інформацію про них ви повторите самостійно, використовуючи підручник чи матеріали в Internet, зробите короткий конспект вивченого. А от донорно-акцепторний тип хімічного зв'язку розглянемо зараз. За допомогою донорно-акцепторного механізму хімічного зв'язку утворюються складні йони, такі як йон амонію NH4+. Цей йон входить до складу солей амонію. Більшість яких відомі нам, як мінеральні добрива. Серед них амонію нітрат NH4NO3.
Йон амоніюДонорно-акцепторний зв'язок є різновидом ковалентного зв'язку. Складні йони утворюються за рахунок того, що один з атомів має неподілені пари електронів, які стають на вільну орбіталь, яка є у протона Гідрогену. Тому, атом, що має неподілену пару електронів є донором, а йон Гідрогену — акцептором. За таким механізмом утворюється і комплексний йон гідроксонію (H₃O)⁺.Йон гідроксонію утворюється у результаті приєднання протона Гідрогену до молекули води.
Йон гідроксонію
Домашнє завдання: з підручника Попель, Крикля для 11 класу вивчити та законспектувати §§5,6,7. Письмово виконати вправи: 42,59,63. Виконане завдання здаємо в Google клас.
(частина 1)

Доброї пори доби, шановні читачі! Сьогодні почнемо розмову про взаємозв'язок між будовою речовин та деякими їх фізичними властивостями.
Cвіт, що існує навколо нас, утворений з величезної кількості дрібних структур — атомів, йонів та молекул. Сполучаючись між собою, частинки утворюють прості та складні речовини. Кожна з них має свою хімічну будову та властивості. Здатність частинок об'єднуватися — і є хімічний зв'язок. Завдяки цій здатності атомів, йонів, молекул утворюються різні хімічні речовини і природного походження, і добуті хімічним способом.
Існує декілька типів хімічних зв'язків. Їх класифікацію подивимося на схемі.

Усі типи хімічного зв'язку, що позначені на даній схемі (окрім одного), розглядалися в шкільному курсі хімії. Роздивилися схему? Згадали? Інформацію про них ви повторите самостійно, використовуючи підручник чи матеріали в Internet, зробите короткий конспект вивченого. А от донорно-акцепторний тип хімічного зв'язку розглянемо зараз.
За допомогою донорно-акцепторного механізму хімічного зв'язку утворюються складні йони, такі як йон амонію NH4+. Цей йон входить до складу солей амонію. Більшість яких відомі нам, як мінеральні добрива. Серед них амонію нітрат NH4NO3.

Йон амонію
Донорно-акцепторний зв'язок є різновидом ковалентного зв'язку. Складні йони утворюються за рахунок того, що один з атомів має неподілені пари електронів, які стають на вільну орбіталь, яка є у протона Гідрогену. Тому, атом, що має неподілену пару електронів є донором, а йон Гідрогену — акцептором. За таким механізмом утворюється і комплексний йон гідроксонію (H₃O)⁺.
Йон гідроксонію утворюється у результаті приєднання протона Гідрогену до молекули води.
Домашнє завдання: з підручника Попель, Крикля для 11 класу вивчити та законспектувати §§5,6,7. Письмово виконати вправи: 42,59,63. Виконане завдання здаємо в Google клас.

Йон гідроксонію
