
Доброї пори доби, шановні читачі! Ось і підійшла черга розглянути біохімічні речовини, що є основою життя — амінокислоти та білки. А що ж таке життя? Це запитання хвилювало уми не одного покоління великих мислителів та філософів. Науковці різних галузей людських знань шукають сенс життя та його біологічну основу. Усі живі організми мають спільну біохімічну будову і разом з тим є абсолютно унікальними. Чому?
За науковим визначенням, життя — це форма існування білкових тіл в основі якого лежить обмін речовин та енергії. Де існує білок, там існує життя.
Багато таємниць та загадок життя розкриті і описані наукою, але ще більше людству необхідно розгадати.
Ми розпочнемо власне ☺ дослідження з розгляду таких речовин, як амінокислоти та білки.
Білки в клітинах синтезуються на рибосомах за генетичним кодом. Цей код є універсальним для всього живого, що підтверджує єдність походження усіх видів організмів. Унікальними триплетами — кодонами, зашифровані амінокислоти, які є мономерами молекул білка.
Цікавинка полягає в тому, що до складу білків входить лише двадцять різних амінокислот. І лише десять з них можуть синтезуватися в організмі. Інші десять є незамінними. Ми отримуємо їх з їжею.
А тепер давайте уявимо безмежне різноманіття проявів життя! І лише двадцять амінокислот! Вражає! ☺